+421 908 171 771
studienky@studienky.sk

Oravice - akvapark

Oravice boli pôvodne osada v údolí pri riečke Oravica, ktorá vzniká sútokom potokov z troch zbiehajúcich sa dolín: Tichá, Bobrovecká a Mihulčia. Oravice sa vyvinuli do turistického strediska najmä kvôli geotermálnej vode vyvierajúcej z hĺbky 1687m s teplotou 58 stupňov C. Horúca sírnatá minerálna voda má vysoký obsah ľudskému zdraviu vyhovujúcich zložiek hydrogén - uhličitanu vápenátého, železa a horčíka a má priaznivé účinky pri liečbe pohybového ústrojenstva, obličiek a močových ciest. Návštevníci majú možnosť oddychovať a relaxovať vo vonkajších bazénoch s pohľadom na končiare Západných Tatier. 

Jedinečnosť Oravíc spočíva v nádhernej prírode. V lete ponúkajú turistické trasy nenáročné pre deti aj starších, novovybudované cyklotrasy s panoramatickými výhľadmi, v zime zas ponúkajú možnosť lyžovačky na zasnežených svahoch a večer relaxácie a rehabilitácie v bazénoch s horúcocu vodou. Oravice patria k najnavštevovanejším turistickým atrakciám na Orave.

Oravská lesná železnica v Oravskej Lesnej

V najchladnejšej obci na Slovensku v Oravskej Lesnej sa nachádza jedna z mála zachovaných úzkorozchodných tratí na svete. Historická parná lokomotíva Vás prevezie na trati Tanečník - Sedlo Beskyd. Lesná úvraťová železnička je v prevádzke aj v zime.